fbpx
12 września 2016

Atrakcje turystyczne – Odpoczynek w górach w pięknej okolicy 

W czasie spędzania wakacji w górach, a zwłaszcza w Szczawnicy, warto zastanowić się nad tym, jak można wykorzystać ten czas. Oferujemy Państwu kilka punktów, które warto sobie obrać za cel wycieczek w górach. Kilka mniejszych szczytów do zdobycia czy też zabytkowe zamki w Czorsztynie czy Niedzicy to z pewnością dobre rozwiązania dla osób, które lubią łączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki naszym tanim noclegom nie tylko odpoczniecie, ale także poznacie okolicę i w przyjemny sposób poszerzycie swoją wiedzę. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty.

 

 ATRAKCJE TURYSTYCZNE


SzczawnicaNoclegi Szczawnica Pod Cupronąmalownicza, uzdrowiskowa miejscowość leżąca w dolinie potoku Grajcarek. Jest świetną baza wypadową na wycieczki w góry. Przez Szczawnicę przechodzą szlaki turystyczne, które prowadzą między innymi na najwyższe szczyty Pienin i Gorców oraz do rezerwatów przyrody. Wyjazd kolejka linową na Palenicę, przejazd ciuchcią po mieście, zabytkowa zabudowa, spacer promenadą wzdłuż Grajcarka, a następnie Dunajca do granicy polsko – słowackiej to tylko kilka atrakcji w Szczawnicy. Polecamy również spacer na Plac Dietla, gdzie można spróbować wód mineralnych.

 


NiedzicaNoclegi w Szczawnicy Pod Cuproną miejscowość znajdująca się nad jeziorem Czorsztyńskim. Zobaczycie tutaj piękny Zamek Dunajec (zwiedzanie trwa ok. 40 minut), Wozownię oraz góralski Spichlerz.
Spiska Kraina – idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, na których czeka wiele ciekawych atrakcji, między innymi Park Miniatur, dmuchańce, park linowy czy laserowy paintball.
Na koronie zapory na jeziorze Czorsztyńskim znajduje się malowidło 3D przedstawiające wnętrze zapory.
Przy brzegu jeziora znajduje się plaża, na której można wypożyczyć kajaki lub rowerki wodne. Z pod zamku wypływają również statki i gondole na rejsy widokowe, które zdecydowanie polecamy.


CzorsztynNolegi pod Cuproną w Szczawnicy znajdują się tam ruiny zamku z XIV wieku z inicjatywy Kazimierza Wielkiego jako warownię graniczną, strzegącą szlaku handlowego i dyplomatycznego w dolinie Dunajca.
Z pod zamku wypływają statki i gondole pływające po jeziorze Czorsztyńskim. Również dla dzieci są przewidziane ciekawe atrakcje w okresie letnim, między innymi dmuchany statek, kula wodna oraz trampolina. Nad brzegiem jeziora znajduje się niewielki punkt gastronomiczny, gdzie po złożeniu zamówienia można położyć się na leżaku lub hamaku i podziwiać piękne widoki na jezioro.

 


Spływ DunajcemSzczawnica noclegi od Cuproną Spływ Dunajcem niewątpliwie największa atrakcja regionu Pienin. Niespełna dwugodzinna przeprawa drewnianymi tratwami po Dunajcu rozpoczynająca się w Sromowcach Kątach, a kończąca w Szczawnicy. Piękne widoki na Trzy Korony i Sokolicę. Dodatkowo opowieści oraz legendy flisaków umilają spływ.
Dla osób lubiących wrażenia, polecamy rafting pontonami. Tutaj każdy uczestnik otrzymuje kask, kapok i pagaj. Wraz z instruktorem przemierzamy Dunajec.
Atrakcje czynne od 1 kwietnia do 31 października.

 


NajbardziejNoclegi w Szczawnicy Pod Cuproną uczęszczany szlak w Pieninach prowadzi na Trzy Korony (982 m n.p.m.). Na szczyt prowadzi kilka szlaków:
– z przełęczy Osice – najłatwiejszy i najbardziej malowniczy, wejście na szczyt to ok. 2 godziny.
– z Krościenka – szlak prowadzący na szczyt ok. 2,5 godziny.
– z Sromowiec Niżnych – najkrótszy pod względem kilometrowym, ale najtrudniejszy szlak prowadzący pod górę od strony południowej Trzech Koron.
– ze Szczawnicy – przeprawa łódką na drugą stronę Dunajca, a następnie wędrówka przez Sokolicę (747 m n.p.m.), Czerteź, Górę Zamkową na Trzy Korony. Trasa zajmuje ok. 5 godzin.


Czerwony Klasztornoclegi szczawnica piękne, zabytkowe budynki poklasztorne, leżące stóp Trzech Koron po stronie Słowackiej. Polecamy wynajęcie rowerów pod dolną stacją kolejki na Palenicę. Ścieżka pieszo – rowerowa prowadzi wzdłuż Grajcarka, a następnie wzdłuż Dunajca do granicy polsko – słowackiej. Rowerem przemierzamy cały Przełom Dunajca. W Czerwonym Klasztorze zwiedzamy muzeum wraz z Kaplicą św. Antoniego (można płacić za wstęp i zakupy zarówno złotówkami, jak i euro).

 Wąwóz Homole
noclegi pieniny najpiękniejszy wąwóz w Polsce, którego pionowe ściany sięgają około 120 m. Dnem wąwozu płynie potok Kamionka tworzący malownicze kaskady na niewielkich progach utworzonych z białych i czerwonych wapieni. Na szczycie znajduje się drewniana bacówka – restauracja, w której można odpocząć. Zejście ścieżką do Jaworek lub zjazd kolejką linową.

 

 


Dla naszych Gości czekają darmowe mapki z opisem wszystkich szlaków oraz atrakcjami w najbliższej okolicy (zarówno w Polsce, jak i na Słowacji).

WYCIĄGI NARCIARSKIE W OKOLICY

RESTAURACJE

  • Cafe Helenka – Szczawnica Plac Dietla 1 (3,5 km)
  • Willa Marta – Szczawnica Główna 30 (3,5 km)
  • Jazz Bar – Szczawnica Park Górny 7 (3,5 km)
  • Restauracja Willi Pokusa – Szczawnica Zdrojowa 15 (3 km)
  • Karczma u Polowacy – Szczawnica Nad Grajcarkiem 5 (3,5 km)
  • Restauracja Bohema – Szczawnica Główna 30 (2,5 km)

MUZEA

ZABYTKI W OKOLICY

  • Zamek w Czorsztynie (20 km)
  • Zamek w Niedzicy (25 km)